| UnDeadMan a întrebat:

Am o problema cu microfonul.Il am pe mute iar daca dau volum mai mare se aude un bazait, nu stiu de ce.Am scos boxele din unitate, am bagat mufele corect si microfonul este functional la alte calculatoare.Pana acum mi-a mers.

2 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Din cate zici pare a fii o problema la placa de sunet (in cazul in care ai una separat) sau la placa de baza, daca mufele sunt frontale (in fata) atunci incearca sa le bagi in spate, si eu am aceiasi problema daca bag castile in fata se aude un pacanit dar cand le bag in spate nu se mai aude nimic, in schimb la mine sistemu audio nu are probleme daca-l bag in fata.

| UnDeadMan explică (pentru SorinTudor):

Ai avut dreptate am mutat mufele in spate.Nu se mai aude acel bazait, dar se aude cv ca o bruiere de frecventa radio, oricum se aude incet.