| Pishtii a întrebat:

Am o problema cu monitorul sa va explic situatia cand dau sa pornesc pc nu imi apare imaginea pe monitor iar beculetul e aprins si la pc si la monitor ca si cum ar merge dar nu imi apare imaginea si nu stiu ce sa ii fac am scos cablul l-am bagat iar dar nu inteleg ce are. dau funda a si inca ceva placa video nu e ca am vorbit cu un prieten si mi-a zis ca nu e placa video deci ce ar putea sa fie?

3 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Stii sigur ca nu e placa video? ia scoate-o si du-te cu ea la amicul tau si monteaz-o in pcv-ul lui. daca functioneaza inseamna ca are dreptate si e doar cablul. scoate cablul, inlocuieste-l sau schimba monitorul cu altul. daca tot asa face, poate fi din bios sau o problema mai grava, sa fie ars sloru in care e pusa placa video!

| KellyGreen a răspuns:

E posibil sa nu faca contact cablul cu monitorul. MI se mai intampla si mie. Cand nu iti apare imaginea pe montitor misca putin cablul si o sa mearga.

| Pishtii explică:

Am rezolvat problema e genul raspunsului tau florin1979 numai ca mie mi s-a ars placa video doar intr-un loc nu toata piesa din cauza ramilor dar am schimbat-o azi am scapat de probleme dar tot is in una caut driver de Asus