| RazvRazvan5456 a întrebat:

Am o problema cu netul de la RDS.
Mi-a fost dezactivat pentru ca am uitat sa il plătesc, trebuia sa il plătesc vinerea. Netul a mers si sâmbăta, dar duminica nu mai mergea.
Bun, l-or fi dezactivat ei. Luni dimineața vad ca era aprins beculetul albastru la router,deci netul mergea ( nu era plătit nici pana atunci ), apoi am venit de la școala, beculetul era portocaliu, deci netul nu mergea.
Marți dimineața aceeași poveste, netul mergea, l-am plătit in ziua aceea si acum nu merge.
Am sunat la ei si am spus ca am plătit dar nu mi-a fost activat, au spus ca la ei totul e ok, m-au întrebat dacă am stins si am aprins routerul si modemul înapoi, am spus ca da.
Nu-mi merge netul nici acum, au spus ca mai verifica ei, la dimineața parca vad ca o sa meargă si maine in cursul zilei iar nu o sa meargă.
Dacă l-ar fi dezactivat ei din cauza ca nu am plătit, ar fi trebuit sa nu mai meargă dimineața, doar dimineața, in cursul zilei nu. Este plătit si aceeași treaba, tot nu merge.
Care o fi problema? O fi de la Router? Am conectat cablul si direct in pc, nu merge.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O sa vina o echipa sa verifice. Mai poti face si o resetare. Fiecare router are o gaura micuta in care poti baga un ac si sa-i dai reset. Apoi trebuie refacte setarile dupa instructiunile routerului.

| Pietricel a răspuns:

Poti sa faci o sesizare in contul DigiCare si o sa vina destul de repede o echipa.