| AndreiAndrei1999 a întrebat:

Am o problema cu netul. Eu am wifi in toata casa si mi sa loat netu odata si cand sa repornit nu imi mai merge sa intru de pe orice alt ceva pe net. deci doar pe pc merge. Daca incerc sa intru pe tel si bag parola nu merge zice " In curs de conectare " si dupa imi apare Deconectare.

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Încearcă să resetezi Rooter-ul. Dacă tye uiţi atent la spatele lui este ca un fel de buton pe care scrie reset.E ascuns în carcasa rooter-ului şi ca să îl resetezi trebuie să foloseşti o scobitoare sau un ac. Dacă nici aşa problema cu wifi-ul nu s-o rezolvat atunci înseamnă că s-o defectat rooter-ul şi trebuie înlocuit cu un altul; distracţie ce te va costa între 100-500 RON(unul decent nu de alea făcute pe vapor ce le găseşti sub 100 RON). Succes

regis
| regis a răspuns:

Daca e Romtelecom, e o problema de soft a routerului. O pot rezolva ei online, pana atunci nu poti face altceva decat sa il scoti din priza, il bagi iarasi si pentru o perioada merge.

| TeodorL a răspuns:

Daca nu este romtelecom sau daca este de la romtelecom si ai sunat si nu te-au rezolvat, la setarile de criptare (WPA encryption) seteaza TKIP+AEP. Sau poate ti s-a resetat routerul si s-a schimbat parola.

| AndreiAndrei1999 explică:

Nu sunt pe romtelecom, sunt la NextGen...

| anonimul75 a răspuns:

Si eu am patit la fel, scoate-l de tot il deconectezi si nu lasi nimic conectat si Deconecteaza-tehappy

| AlexY0 a răspuns:

Pai daca ai net de la dolce cheamai pe ei ca am avut si eu asa o problema si ei ai rezolvato... big grin fundota big grin