| IonelaFăgă a întrebat:

Am o problema cu o imprimanta Lexmark z615, nu este compatibila cu windows 7 sad.Se mai poate face ceva sa fie compatibila? big grin P.S. : Nu vreau sa-mi schimb windows-ul si nici sa imi cumpar alta imprimanta sau alt pc.big grin Funda! :*:***

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Si popa si hot nu se poate! Incearca-l pe asta de Vista: http://www.siliconguide.com/drivers/device/216/

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Când o instalezi selectezi să fie compatibilă cu Windows xp SP2 sau 3 şi ţi-o "deschide" ca şi cum ar fi pe sistem xp...

Cel puţin aşa ar trebui să funcţioneze.

Deci, după ce o instalezi, intri în folderul unde ai instalat-o, dai click dreapta pe exe şi Properties/Compatibilitate, setezi/bifezi "Programul se execută în modul compatibilitate pentru" şi setezi xp SP3 sau 2 şi dai OK.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica driverul nu e compatibil cu windows 7? vezi ca sunt imprimante care functioneaza fara driver pe windows 7. am instalat odata la cineva sistemul de operare, i-am instalat windows 7, si avea imprimanta si,driverul imprimantei era doar pentru windows xp, si nu l-am instalat, si am testat imprimanta fara driver si functiona fara nicio problema, era imprimanta color, si imprima si paginile color. incearca sa vezi daca merge fara driver.