| Sandu13 a întrebat:

Am o problema cu o tableta grafica genius i405x cand pun creionul intr-o parte se intampla sa se teleporteze unde pun varful creionului si nu prea pot sa desenez

Răspuns Câştigător
| unvecin a răspuns:

Tableta grafică așa funcționează: colțurile ei corespund colțurilor ecranului. Deci e normal să sară cursorul pe ecran într-un punct corespunzător coordonatelor date atunci când atingi cu creionul un punct de pe tabletă.

Ia câteva zile să te obișnuiești, dar pe urmă e natural să fie așa.

Cu mouse-ul într-adevăr e diferit, că îl folosești să tragi de cursor din poziția curentă în alta. La fel e și cu touchpad-ul laptop-ului.

(Sper că am înțeles bine problema expusă de tine.)

1 răspuns:
| draghici93 a răspuns:

Cauta la setari calibrare si recalibreaza.sigur va fi ok!