| Drack550 a întrebat:

Am o problema cu PC.cand sau shutdown se stinge windowsu dar unitatea tot ramane pornita adica ventilatoarele si ledurile. Daca apas sa sting unitatea de la buton nici asa nu se stinge.Il pot stinge doar daca il deconectez de la curent.De la ce poate fi? Inca ceva cum bag stecheru in priza porneste Pc-ul singur fara sa apas pe butonu de ON.Help me...Dau funda... Fast.

3 răspunsuri:
| vladlove123 a răspuns:

Schimba bateria dupa placa de baza..Nu e scumpa costa doar 3 4 lei..Se schimba la magazinele de calculatoarehappy Funda?

| diannna38 a răspuns:

Poate o avea virusi in el mergi mai bine la un specialist si uitate ce are poate i so blocat butonu de aprindere nu se sti mai bine mergi si uitate.

| AlynnU a răspuns:

Poate fi un virus, o eroare de la BIOS sau o problema la registry. Iti recomand sa faci o analiza la sistem cu un antivirus sau cu Tune Up Utilities. daca nu merge, apasa pe "TASTA WINDOWS" + R, acolo scrie cmd, enter, si scrie shutdown -s 1 happy Funda!