| Dorin_8007 a întrebat:

Am o problema cu PC-ul cand vreau sa imi reinstalez windowsu imi apare ecranul albastru si scrie ceva ( asta se intampla inainte sa ajung la partea cu formatatul hardului). Cam asa arata erroarea http://www.trilulilu.ro/onyx991/5df5a22b7bb6fb

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Încearcă alt cd cu windows.
2. Desfă-l în mici bucăţele (calculatorul) şi curăţă-l cu mare atenţie de praf (foloseşte o pensulă moale!) şi apoi reasamblează-l.
3. Resetează setările BIOS-ului (reset to default settings)

| Fantomita a răspuns:

Dul la un Service

| Andrei_2426 a răspuns:

Desfa unitate, deconecteaza toate placile(video, sunet,), hardu tot, apoi reconecteazale si vezi daca merge, daca nu inseamna ca e din soft, sau placi.
in caz ca nu o rezolvi asa du-te si incearca sa vb cu un specialist, sau dul la service.

| Dorin_8007 explică:

Multumesc la toti pentru ajutor

| Dorin_8007 explică:

L-am curatat si i-am scos placa video ( credeam ca e ea de vine) am pus monitoru pe placa video care este incorporata si tot aceeasi eroare.
Acum nu ma lasa sa intru nici in BIOS (imi apare wite... si tot astept am cam asteptat o ora da de geba nu a mers mai departe )
Cred ca pana la urma am sa il duc la un service.

| GoguStrigoi a răspuns:

Cel mai bine ar fi :-sa reinstalezi windowsul -sa il cureti de praf Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si alt cd cand incerci sa instalezi Windows.
si curata-l un pic de praf.
Si pasii oferiti de Andrei sunt buni.
Succes!

| xXxStefanutzuxXx a răspuns:

Mene un reset si se rezolva are ceva cu placa video am patit si eu asta ca am o sala de calculatoare si randul 7 a patit.Deci un reset si se rezolva. Bafta