| Johnny25 a întrebat:

Am o problemă cu rețeaua mea de internet wireless. Îmi funcționează pe telefon, însă nu și pe laptop (Asus). Nu o detectează pe laptop, nu găsește nimic. Am resetat atât sistemul wireless, cât și laptopul. Care ar putea fi problema?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce laptop ai, ce model? Ai incercat mai multe drivere, programe gen Driver Easy, sa-i dai enable/disable, sa vezi in cmd/ipconfig daca si cum face, in caz de ti s-a "stricat"? Sa dai placa ta si pe 20/40mhz, sa dai reteaua pe alta securitate, fara parola sa vezi daca merge?

| Wr3nch a răspuns:

Pe ce banda e reteaua? Daca e pe 5, 0 si laptopul vede doar 2.5 ai raspunsul.