| Johnny25 a întrebat:

Am o problemă cu rețeaua mea de internet wireless. Îmi funcționează pe telefon, însă nu și pe laptop. Nu o detectează pe laptop, nu găsește nimic... Care ar putea fi problema?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce laptop ai, ce model? Ai incercat mai multe drivere, programe gen Driver Easy, sa-i dai enable/disable, sa vezi in cmd/ipconfig daca si cum face, in caz de ti s-a "stricat"? Sa dai placa ta si pe 20/40mhz, sa dai reteaua pe alta securitate, fara parola sa vezi daca merge?

Bula
| Bula a răspuns:

La laptop trebuie sa fie driverele wi-fi instalate si unitatea wi-fi pornita (sa apara lista posturilor wi-fi, chiar daca e goala).
Daca lista apare, dar goala, atunci ai problema cu laptop-ul, mai ales cu modulul ei-fi si trebuie dus la un service.

| IonutR1 a răspuns:

Vezi daca ai instalat driver-ul pentru antena Wireless a laptop-ului.