| WhatABeautifulDay a întrebat:

Am o problema cu router-ul. Lumina de la LOS este rosie si nu ma pot conecta la internet. Mi s-a mai intamplat de cateva ori in ultimele luni, dar de fiecare data isi revenea in cateva ore fara sa il misc sau sa ii fac ceva asa ca am asumat ca problema este de la furnizor. Insa acum au trecut cam 2 zile, ce as putea as fac? In termeni simpli, va rog.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Scoate-l din priza si lasa-l un minut fara curent.
Dupa re-conectare la curent astepti cca. 1 minut si probabil va functiona. Daca nu, suna la furnizorul de internet.

| WhatABeautifulDay explică (pentru Bula):

Pantru a ma reconecta trebuie sa trec prin acelasi proces ca la instalare sau doar il bag in priza si o sa mearga de la sine?

| Bula a răspuns (pentru WhatABeautifulDay):

Nu trebuie sa setezi nimic, setarile raman ca inainte, doar se va incarca sistemul de operare din nou in router.
De obicei, aceasta "resetare la cald" rezolva de multe ori problemele aparatelor programate si functioneaza bine in continuare, fara a fi nevoie de un service. happy