| TrixTrix1 a întrebat:

Am o problema cu stick-ul USB. Cand il conectez la calculator/laptop intru la proprietati si imi spune ca are 4 gb liberi din 14gb, nu gaseste nici o problema. Cand il deschid insa, imi apare gol. Ce pot face sa imi afiseze documentele din stick?

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Stick de 14 gb eu nu am mai vazut. probabil e de 16 gb
in cazul in care stii ca nu ai nimic de pierdut din stick, formateaza si vezi daca iti indica dupa aceea valoarea reala.

| TrixTrix1 explică (pentru gelu1970):

Sa zicem ca are 16. Oricum, cum recuperez fisierele?

| gelu1970 a răspuns (pentru TrixTrix1):

E un virus sau au fost sterse. Eu cred ca e un virus. Ai team instalat?

| gelu1970 a răspuns:

Ai un autorun in stick, si toate calculatoarele unde ai conectat stick probabil ca le-ai infectat.
nu stiu ce antivirus ai, insa instaleaza versiunea trial de Norton internet security si cand conectezi stick ar trebui sa inceapa sa il scaneze. in cazul in care un o face, o faci tu manual. am reusit de cateva ori sa rezolv in felul acesta. in cazul in care un merge, atunci cu consola msdos, insa de moment incearca cu Norton.