| MoisaDMD a întrebat:

Am o problema cu sunetul la calculator.Cand bag musa de la casti boxe sau boxele de la ps nu nu aude nik.Si cand ma uit la sunet se vede ca se misca tampenia aia verde.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| STyL3z a răspuns:

Pai st mai multe lucruri:
poate ai dar din greseala pe mut
ti sau arc castile/boxele
nu ai int cum trebuie mufa
sau nu ai introdus-o unde trebuie
daca nu e nici una din astea inseamna ca s-a stricat ceva si trebuie sal repari

te sfatuiesc sa il duci la reparat poate nu mai merge ceva:*

8 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Foloseste numai mufa verde din spatele unitatii

| SerafimHD a răspuns:

Placa de sunet sau ai inversat mufele sau nu este compatibila placa cu calculatorul!

| Vendetta47 a răspuns:

1.Nu ai instalat Driveru la placa de sunet
2.Ti s-au ars boxele.
FUNDA?

| MoisaDMD explică (pentru Vendetta47):

1. de ieri am patit asta si 2. nu are cum sa se fi ars boxele ca nici cu castile nu merge

| Vendetta47 a răspuns (pentru MoisaDMD):

Atunci vezi daca e instalat driverul la placa de sunet.

| MoisaDMD explică (pentru Vendetta47):

Eu vad ca este

| Scremer a răspuns:

Poate ca nai bagat bine mufele big grin unde trebuie sau cum a zis si baddoglucas poate nai instalat driveru de la palca audio (sunet) big grin