| SuneteDeChitara a întrebat:

Am o problema cu sunetul la laptop. Am windows 7 si cand conectez castile sau boxele pur si simplu nu merge sunetul. Inainte mergeau foarte bine, dar acum nu se mai aude. Tin sa precizez ca driverele de sunet sunt instalate. Care ar fi problema?

3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Esti sigura ca nu ai dat vreun upgrade ceva la drivere sau ai vreun program mai aiurea?
Ce iti apare la driver, ca sunt conectate castile? iti apare atunci cand canta sunetul?
Daca da, e o problema din boxe sau de la mufa din laptop.

| SuneteDeChitara explică (pentru Evolution):

Problema e la mufa din laptop cu siguranta. Cu o placa de sunet externa prin usb ar merge?

| Evolution a răspuns (pentru SuneteDeChitara):

Da normal, poti sa duci laptop-ul la un service si sa le explici problema, verificarea nu ar trebui sa te coste doar ca sa te asiguri ca aia e problema.