| opopop a întrebat:

Am o problema cu telefonul. Cand sunt conectat la o rețea wi-fi imi merge perfect telefonul. In momentul cand ies afara si deschid datele mobile telefonul meu devine mai lent nu numai in aplicatii dar si in homescreen. Ce pot sa ii fac? O setare ceva?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

I-ai dat resetare generală?

| opopop explică (pentru Bondarel99):

In urma cu o saptamana l-am resetat

| gelu1970 a răspuns:

Ai acoperire slaba sau compania de telefonie iti ofera o calitate slaba. daca iti merge ok cu wifi nu e de vina telefonul.

| heddy10 a răspuns:

Eu pățesc asta în momentul în care pornesc datele, dar numai după o lungă perioadă în care nu am avut acces la internet. Se mișcă greu până primesc toate notificările și mesajele. După își revine. De regulă rețeaua celulara solicită mai mult telefonul decât wi-fi-ul, deci poate din cauza asta se mișcă mai greoi.