| BarcelonaFC a întrebat:

Am o problema cu telefonul: Mi-am rupt castile din greseala, iar o parte din casti a ramas introdusa in telefon. Imi scrie ca am castile introduse, iar eu nu mai pot scoate cealalta parte din casca si implicit nu pot vorbi la telefon... Stie cineva daca exista undeva prin setari dezactivarea castilor, adica sa nu conteze daca ai casti introduse sau nu, sa se auda in difuzor? Astept si alte sfaturi, in special de la cei care au trecut prin aceasta situatie. Dau Funda! Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| bugnug80 a răspuns:

Nu exista in setari asa ceva.Ca sa scoti restul mufei de la casca trebuie dus la cineva care se ocupa cu telefoane.Sau poti sa incerci tu dar nu te-as sfatui daca nu ai experienta.

| Rrobert a răspuns:

Daca te pricepi la tel.
îl duci la un Service si ii spui ce sa întâmplat, si el o sa îl desfaca si o sati scoată acea parte de casca