| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu telefonul pe care nu știu cum sa o rezolv.
Mi-am închis telefonul cu modul urgenta și de atunci îmi apare pe ecran ca se pornește modul urgenta, e o bara încărcată suta la suta și ecranul negru.Pot sa îl blochez și deblochez,sa il pun la incarcat dar atat, nu pot sa îl închid sau sa îl resetez din fabrica.
Ce are?
Ce pot sa îi fac ca sta așa de ieri seara?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum adica l-ai inchis cu modul urgenta, ca nu am auzit de asa ceva.

| Freya1 a răspuns (pentru darrio2007):

Când apeși pe butonul Power Îți dă să închizi telefonul, sa îi dai restartează sau modul urgenta.E Samsung j4+ și nu găsesc nici pe net nimic doar faptul ca trebuia sa îmi apară meniul negru și cu mai puține aplicație dar mie îmi rămâne doar în faza aia în care se încarcă modul ăla și așa a rămas.
Sigur obține pe care o am acum sau la care mă gândesc având în vedere ca sunt la tara e sa îl las sa se descărce sa se închidă și poate după pot sa îi fac ceva doar ca modul ăsta economisește baterie și nu da naiba sa se descărce o data.

| darrio2007 a răspuns (pentru Freya1):

Cred ca ii trebuie o resoftare.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Ce tip de telefon ai?
Du-l la cineva specializat

| Freya1 a răspuns:

Va multumesc tuturor celor ce ati vrut sa ma ajutati si tin sa specific aici niște chestii.
Problema am rezolvat o si va spun si cum pentru ca nu vreau sa întâmpine si altii aceias problema si sa nu găsească raspuns.Am cautat pe internet o droaie si ce am gasit nu prea m-a ajutat mult.
Am Samsung j4+ din 2018 si ca la alte telefoane in momentul in care apeși butonul power iti apare sa închizi telefonul, restart si modul urgentă.Ei, modul urgentă ar trebui să iti faca telefonul sa reziste cat mai mult timp încărcat.Ar trebui să iti deschidă un meniu simplu negru cu luminozitate scăzută care sa iti consume mai puțină baterie si pe care dintr-o simpla apasare pe cele 3 punctulete din dreapta sus sa il poti dezactiva, dar realitatea e alta. Poate nu la toate telefoanele dar la al meu am pățit sa se blocheze in timp ce se pornea modul urgentă si asa sa ramana, fara sa il pot reseta din fabrica, inchide sau intra in vreo aplicatie ma lasa doar sa il blochez si sa il pun la incarcat.Deci daca vreti vreodată sa activat acel mod renunțați, cel puțin daca vreti sa mai folosit telefonul o perioadă pentru ca eu ca sa il scot din acel mod a trebuit sa il las sa se descarce complet, sa se inchida si dupa sa il pun la incarcat si sa il deschid, apoi sa scot modul urgenta din setari si sa imi pot folosi telefonul.Norocul meu a fost ca aveam două 50, 60 % in momentul in care am activat modul urgentă si am lasat ecranul pornit sa se descarce mai repede si si asa m-a tinut de ieri dupămasă până azi dupa masa.
Poate problema si raspunsul meu va mai ajuta pe cineva.

| Freya1 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Am raspuns mai in sus la tot.Multumesc

| Freya1 a răspuns (pentru darrio2007):

Am raspuns mai in sus la tot.Multumesc!

| darrio2007 a răspuns (pentru Freya1):

Ok.Oricum nu am inteles ce ai scris, dar mi-am facut o idee.
Felicitari!