| Talion a întrebat:

Am o problema cu telefonul prietenei mele.Cand vorbeste cu mine sau alte persoane se aude extrem de incet si nu inteleg ce zice dar a zis ca daca vorbeste cu parintii ei ei o aud. Ceva sugestii pentru o potentiala rezolvare ceva?

Răspuns Câştigător
| OttoVonAegyssus a răspuns:

Ceea ce ar fi putut duce la această problemă:
- umiditatea în incintă;
- șocul, căderea sau alt impact mecanic;
- înfundarea microfobului;
- curățarea nereușită cu ajutorulu unui ac/ scobitor care a dus la deteriorarea microfonului;
- software-ul prăbușit.

* 1/5 motive, cel puțin.
* Ar mai fi și al al șaselea, cel mai des întâlnit, volumul scăzut, big grin verificați setările volumului, poate scăpați ieftin.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt oameni care folosesc diverse tonalitati pentru diverse persoane. cand vorbeste cu tine, cel mai probabil vorbeste in soapta, ca sa nu o auda parintii, ce-ti spune.
Cand vorbeste cu aprintii ei, vorbeste tare si clar, fiindca nu are nimic de ascuns.
Asa s-ar explica de ce vorbind la acelasi telefon, unii o aud si altii nu.

| aditimus a răspuns:

Daca e prietena ta, alt telefon, cadou de ziua ei?

| anonimaalee29 a răspuns:

Sa incerce casti cu microfon sau casca din aceea handsfree