| cookie_1240 a întrebat:

Am o problema cu televizorul. Se vede cam naspa big grin si vreau sa stiu cum pot sa-l setez ca sa am cea mai buna calitate pe care mi-o poate reda. E un Samsung LCD... nu stiu exact ce model (desteptii de la magazin nu au scris modelul in garantie) dar are un buton rotund sub ecran pe mijloc si alte butonase in stanga happy (

1 răspuns:
| Cumătru de la Galați a răspuns:

Dacă folosești cablu analogic și n-ai măcar cabluri și splittere bune prin casă, e normal să se vadă foarte prost.

RDS oferă televiziune digitală HD la un preț foarte bun: http://www.rcs-rds.ro/televiziune-digi-tv/cablu-hd

Dacă orașul tău nu este pe lista de acolo, poți încerca la UPC HD, deși au prețuri mult mai mari, sau la DIGI TV ori Dolce ( cu antenă ), deși acestea din urmă nu sînt HD, dar sînt digitale.