| ScR1MDan a întrebat:

Am o problema cu un dvd.
Am respectat intocmai un tutorial de creare a unui dvd bootabil de windows xp sp3, dar cand repornesc computer-ul ii dau F11(in cazul meu pentru bootare), imi apare acea fereastra de unde trebuie sa aleg de unde vreau sa bootez, aleg, dar apoi nu booteaza. Ma puteti ajuta? Va rog! Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Toate imaginile pe care le descarci cu windows sunt bootabile. Nu trebuie sa le mai faci tu. Numai scrii CD-ul cu
programul pe care-l ai. Folosesti viteza mica 10-12.

| tr3ig a răspuns:

In primul rand xp sp3 nu se pune pe dvd, pentru ca strici dvd- de pomana, ala intra si pe un cd,

in al doilea rand tu ai unitate optica dvd ca sa citeasca dvd?

in al treilea rand, esti sigur ca winu era bootbail? si ca tu ai facut cum trebuiea cd-u sa fie bootabil?(retine ca daca winu nu e bootabil degeaba ai facut tu cum zice acolowinking )

si in al patrulea rand, ia incearca cu alta unitate optica, e posibil sa nu booteze unitatea ta opticawinking (unitate optica = cd-rom/dvd-rom)

daca ultima nu merge ia-o cu controlu in ordine descrescatoare de cum ti le-am scris euwinking
bafta

| taken a răspuns (pentru tr3ig):

Mare stricaciune.
1 DVD=1leu,1CD=1leu.

| tr3ig a răspuns (pentru taken):

Tu iar comentezi aiurea, nu e vorba de pret, e vorba de spatiu utilizat. da nu prea ai de unde sa stii asta pentru ca nu prea gandesti din cate vad

| taken a răspuns (pentru tr3ig):

Eu ti-am raspuns in gluma, nu cu rautate.Te-ai suparat degeaba.