| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu un laptop HP 625! Nu porneste de pe baterie. Bateria este in perfecta stare (ma tine 3 ore). Ca sa-l pornesc trebuie sa il alimentez, adica sa introduc mufa de alimentare si apoi sa apas butonul de pornire si porneste dupa care daca scot cablul de alimentare,ramanand pe baterie,laptop-ul fuctioneaza normal. Daca displayul ramane deschis laptopul porneste de pe baterie fara nicio problema ori de cate ori incer sa-l pornesc. Daca inchid displayul, apoi il deschid si incerc sa-l pornesc din nou de pe baterie,nu porneste, decat daca repet procedura cu introdusul alimentarii de la incarcator. De precizat, laptopul nu a fost folosit cu bateria si incarcatorul in acelasi timp.Va rog frumos sa ma ajutati, sa-mi spuneti care ar fi solutia acestei probleme. Eu suspectez ca ar fi o problema la contactii balamalelor displayului.Dar aceasta este parerea mea de amator.Va rog frumos sa ma ajutati.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai de graba poate fi o legatura care nu functioneaza la contactul bateriei. Oricum trebuie dus la un atelier. Nu este o operatie pentru un amator.

| Printipu_Madalin_1995 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema cu acelasi model de laptop....ai gasit rezolvarea? ...ms anticipat