| 07mry13 a întrebat:

Am o problema cu un router wireless DIR-600, problema a aparut in momentul in care cei de la internet au schimbat reteaua cu cea prin fibra optica. Din acel moment nu mai pot sa ma conectez la internet, adica pot conecta wireless-ul la retea, dar nu am acces la internet, nu se incarca paginile, stie cineva vreo solutie? Am internet pe la RDS cu username si parola

mentionez ca nu am scris nimic la service name

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Fara router iti merge netul? Nu vad unde ar fi problema, ti-au schimbat doar cablul, autentificarea este aceeasi pe pppoe.

Recomand resetare la setarile din fabrica la router si sa faci connectarea de la 0.

| 07mry13 explică (pentru Intruder19):

Da, merge internetul fara router, am facut si resetarea de la 0 de mai multe ori si tot aceeasi problema e

| Intruder19 a răspuns (pentru 07mry13):

O ipoteza ar fi ca atunci cand ti-au schimbat cablul e posibil sa se fi intamplat ceva si ti-a ars portul wan de la router. Incearca sa probezi routerul la un prieten cu conexiune ca a ta.

| 07mry13 explică (pentru Intruder19):

Prima data tot la varianta asta m-am gandit, am fost cu routerul de unde l-am luat, acolo i-au facut proba si mergea.

| Intruder19 a răspuns (pentru 07mry13):

Incearca sa clonezi adresa mac a PC-ului in router (poate reusesti ceva) sau instaleaza un firmware custom gen DD-WRT.

| 07mry13 explică (pentru Intruder19):

Am incercat si nu merge, singurul lucru la care ma mai gandesc e sa fac iarasi windowsul si poate merge