| Ovidiu_Crintea_1996 a întrebat:

Am o problema cu un sunet ciudat care se aude de la leptopulNotebook / Laptop DELL Gaming 15.6" Inspiron 7567 (seria 7000), FHD, Procesor Intel® Core™ i7-7700HQ (6M Cache, up to 3.80 GHz), 8GB DDR4, 1TB + 8GB SSH, GeForce GTX 1050 Ti 4GB, Linux, Black, Backlit, 3Yr CIS. Cand ascult ceva la căști sau la spicarele leptopulului se aude ceva gen clap

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate fi un condensator de decuplare defect la amplificatorul audio sau la alimentarea lui.
Defectiunea se poate depana doar in conditii de laborator de service, de specialist cunoscator.