| ValentinBogdan a întrebat:

Am o problema cu Visual studio c++ 2015. Dupa ce scriu un program, il compliez si apas Ctrl+F5 si se deschide fereastra in care ruleaza programul, iar la finalizarea programului fereastra se inchide automat. Cum pot rezolva aceasta problema?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu e nicio problema, face fix ce ii zici tu. Porneste, executa, se opreste.

Pune ultima instuctiune din cod sa fie o citire de la tastatura si atunci nu se va ma inchide pana nu ii zici tu.

| cristimihailov a răspuns:

Pui un cod inainte de return in care astepti apasarea unei taste.