| Shthephan a întrebat:

Am o problema cu windows-ul, la rezolutie nu merge culoare pe 32 de byte, atunci cand trec cu 32 incepe ecranul sa bazaie! Deci daca imi puteti spune ce as putea face sa il repar!

Răspuns Câştigător
| KobraXS a răspuns:

Pai se pot intampla urmatoarele lucruri>
Placa video este stricata
Monitorul este defect
DRiverul de la placa video este neupdatat
Placa ta video este de 16 bit
Incearca sa treci pe 32 bit cu alt monitor si daca asta se va tot intampla, atunci inseamna ca placa ta video este de 16 bit sau este stricata, dar nu pot fi sigur decat daca imi spui ce placa video ai si daca e de 16 bit sau 32 bit si cata memorie video mai ai libera
Funda?

| Shthephan explică (pentru KobraXS):

Placa este de 32 bit si a inceput sa faca astfel de cand a fost reinstalat windows-ul! Daca vrei, ma poti ajuta chiar tu, id: stefan_friend_2552@yahoo.com!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce monitor, ce placa video, ce rezolutie?

| LauBau a răspuns:

Sa bazie in sensul ca iti faca dungi?
Poate e o problema cu software-ul sau e stricata placa video.
De cand a inceput sa faca chestia asta?

| Shthephan explică (pentru LauBau):

De cand mi-a reinstalat windows-ul, eu l-am facut pe culoare 16 si daca dau 32 face dungi cum zici tu, rezolutia 1600 X 900, 60 Hz si cum ziceam culoarea e medie-16 biti!