| Selea_Myhai_1991 a întrebat:

Am o problema cu windowsul, am introdus cd-UL CU windous 8 si in timpul instalarii mi s-a oprit curentul,l-am repornit si imi tot scria,,diagnostic",, repair pc " si nu se intampla nimic,tot isi dadea restart si nimk,am scos cd-ul si lafel...da ma intreb... exista o modalitate sa il modific din bios?
Plz,daca aveti idee cum sa il repat? spuneti, eventul si un mic videoclip daca se poate (ma acuzati pt greselile gramaticale dar sunt pe telefon)

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

În cazul tău, singura metodă de a-ți face calculatorul operabil este să înstalezi Windows-ul pe el.în tipul instalării orice platfrmă sau sistem de operare din lume prima dată cează partițiile, apoi șterge tot de pe partiția pe care se va instala, își copiază fișierele de sistem pe partiția pe care se instalează și apoi se instalează. Daca se ia curentul și operația este în stadiul ăsta când calculatorul se va repornii e ceva normal să nu mai ai nimic instalat pe el(mă refer la Windows, etc). Deci trebuie instalat sistem sau platformă pe calculator pentru ca acesta să funcționeze.Succes