| Barta_Valentin_1998 a întrebat:

Am o problema de cateva zile cu tastatura si mouse-ul. Pornesc PC-ul si se intampla doua chestii. Prima: nu pot folosi nici mouse-ul nici tastatura deoarece nu raspunde la comenzi sau a doua: le pot folosi, dar la mouse daca vreau sa folosesc scroll-ul da back in loc sa miste pagina sus jos, daca selectez un fisier pe desktop se mai selecteaza inca 3, 4 fisiere odata si nu le pot deselecta. in browser daca dau click pe orice link automat il deschide in fereastra noua si tastatura se comporta ca si cum ar fi Shift apasat: scrie cu litere mari, in loc de numere punu semne, in loc de,. pune etc. Ddupa cateva minute incepe sa isi revina, dar greu mai intai incepe sa functioneze alternativ cand normal cand eronat (cateva litere mari, cateva mici, semne amestecate) si doar dupa aceea is revine complet. Ce ar putea fi?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia-le in mana si mergi la un prieten sa le incerci. Daca fac la fel schimba-le. Daca nu trebuie sa schimbi placa de baza.

| matrix100 a răspuns:

Ai varsar apa pe tastatura? ai bruscat-o? trantit-o? eu zic ca tastatura e de vine, incearca cu alta de la n prieten si daca asta e problema cumpara alta

| Raulbootcamp a răspuns:

Pai incearcale la alt PC si daca nu merg cumapara altele.

| Barta_Valentin_1998 explică (pentru Raulbootcamp):

Am incercat si merg si am incercat si cu altEle dar tot nu merge

| Raulbootcamp a răspuns (pentru Barta_Valentin_1998):

Pate ii stricat ceva la unitate