| nimenisinimik a întrebat:

Am o problema de ceva timp si chiar nu am gasit rezolvare.Aceasta este urmatoarea:In casa detin un router care furnizeaza internet prin wi-fi, ideea e ca laptop-ul si tableta se conecteaza la wi-fi precum si telefoanele persoanelor care vin la mine insa problema e ca telefonul meu nu se conecteaza.Am crezut in prima faza ca e problema cu telefonul dar dupa mi-am luat alt telefon si am aceiasi problema.Nu ma pot conecta la wi-fi acasa dar in alte locatii pot. Poate fi de la o aplicatie? Ceva virus? Chiar nu imi dau seama.(in unele cazuri se mai conecteaza insa foarte rar)

8 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Routerul Wi-Fi se poate conecta ori cu laptopul, ori cu tableta! Vedeti ca in spatele riuterului sint inscrise una sau doua coduri de conectare! Nu se poate conecta cu mai multe dispozitive simultan!

| K0sti a răspuns (pentru untu):

laughing Te-ai gandit mult pana ai scos perla asta?

| untu a răspuns (pentru K0sti):

Perla? ce crezi? care firma esti abonat?

| K0sti a răspuns (pentru untu):

Ce treaba are firma cu... "Nu se poate conecta cu mai multe dispozitive simultan!"?
Dupa ce ca e unul ametit, mai vine unul si-l ameteste si mai rau...

| untu a răspuns (pentru K0sti):

Routerul este cumparat individual sau e de la firma de internet?

| K0sti a răspuns (pentru untu):

Ce importanta are? Pierdem timp aiurea!

| nimenisinimik explică:

Este router separat, alte dispozitive se conecteaza, aparent cateva telefoane nu se conecteaza, si asta nu se intampla mereu.Din moment ce alte telefoane primesc wi-fi si laptopul primeste si el, presupun ca e universal.

| Gligor_Flavius_2000 a răspuns:

Sunt mai multe tipuri de routere...Adica este router care imparte internet doar telefoanelor, care imparte internet doar calculatorului si cel care este "universal" adica imparte internet si telefoanelor si calculatoarelor...