| CentyLox a întrebat:

Am o problema destul de naspa :/
Sa spunem ca eu foloseam doua iesiri video la laptop si am uitat PS-ul pe al doilea display. Acum cand folosesc laptop-ul cu display-ul standard, nu mai pot vedea aplicatiile pentru ca vad cum se restaureaza peste ecran si nu am cum sa le trag. Nu mai am alt display, ceva idei sa le aduc inapoi?
Windows 10 PRO x64

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Dai click-dreapta pe desktop (pe un spatiu liber dintre iconite), alegi "Properties" (proprietati), cauti unde se seteaza rezolutia ecranului si reglezi la o rezolutie de 1000-1200.

| CentyLox explică (pentru Bula):

Nu am cum, e setat la maxim 1920x1080

| CentyLox explică (pentru Bula):

Nevermind mersii oricum, trebuia doar sa setez scaling-ul la 100 de la 125 %

| Bula a răspuns (pentru CentyLox):

Nu am scris 1000x2000, ci 1000-2000 (adica intre 1000 si 2000 pixeli pe orizontala, deci mica).
Asta se poate face pe orice monitor (dimensiunea pe verticala alegi in functie de ce raport are /permite monitorul).

| CentyLox explică (pentru Bula):

Hai ca iti dau funda chiar daca am rezolvat happy

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

SCOTI dispaly-ul (adaptorul) din laptop si dai restart la, laptop
dupa care il bagi la loc si iar dai restart la laptop
asta v-a forta detectia CORECTA a display-urilor existente (daca te duci numai in setarile display-ului, atunci s-ar putea sa nu faca detectia corect, oricat ar fi de windows-ul lui cel mai ZECE)