| Satisfaction a întrebat:

Am o problema gigantica... Mi-am spart telefonul. Este nokia 500. Am fost la sanius in sat la bunici si mi-a cazut din buzunar fara ca eu sa observ. Apoi a venit o saniuta si a trecut in viteza peste el. Este indoit si el si bateria, iar ecranul este spart rau de tot. Se porneste dar nu se vede pe al nimic in afara de culorile in modelul in care s-a spart ecranul. Un fekl de mozaic. Touch-ul merge dar degeaba apas. Intrebarea mea este: As putea sa il repar? Daca da, cat ar costa? Sau daca am garantie pe el si il duc la Germanos, credeti ca mi-l repara sau nu, ca, de fapt, este greseala mea. Eu nu cred ca il repara. voi ce ziceti. Va rog foarte frumos sa imi raspundeti. Sunt disperata. Am telefonul de o luna. Va rog!

14 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

La garantie, nici o sansa. Desfa telefonul, si asigurate ca doar ecranul este indoit, ca daca sunt si restul pieselor, nu prea se repara. Ar trebi sa ii cumperi un ecran nou, cauta pe net. Sau vorbeste cu cei de la Germanos ca poate au ei ecrane. Bafta!

| benny a răspuns:

La garantie il duci degeaba pentru ca nu repara displayul spart te duci la un service gsm si ii intrebi pe cei de acolo cat costa sa-l repari.

Răspuns utilizator avertizat
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Lol cum draq sa ti-l repare?
tu ce crezi mie imi poate repara laptopul? am scapat niste firimituri pe el de paine
http://i.imgur.com/x66v6.jpg

| Satisfaction explică (pentru fetitaCUPiscoturile):

Cam asa arat si telul meu

| GiulianoSenior a răspuns:

Da! dar eu te-ași sfătui sa îți cumperi altul căci ca sa îl repari iți cere jumătate din bani pe care i-ai dat pe telefon.Asta-i părerea mea.
Funda te rog.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns (pentru GiulianoSenior):

Pe ce planeta traiesti?
Orice lucru reparat costa de la dublu in sus fata de ceva nou!

Exemplu. Un laptop ca sa-l repari te-ar costa de ce-l putin 3 ori mai mult decat face nou.
O masina de 10.000 de euro, este atat de ieftina pentru ca isi scot banii din vanzarea pieselor. In caz ca iti spargi un far, si iti indoi capota si aripa si aparatoarea te costa cel putin 3000 de euro. si exemplele pot continua. Asa ca unde draq ai auzit tu ca costa jumatate?
vrei sa zici ca eu daca dau cu ledu de 40Inch de pamant ma duc si il repar la juma de pret?

Nu mai cere funde pentru aberatii!

| GiulianoSenior a răspuns (pentru fetitaCUPiscoturile):

Dar de cum ai ajuns expert TPU căci vadă ca vorbești foarte frumos?

| fetitaCUPiscoturile a răspuns (pentru GiulianoSenior):

Gandeste-te ca electronicele de serie se fac de roboti in fabrici!
Ca sa repari ceva nu se face decat manual, unde manopera este foarte scumpa, si paoi piesele luate la bucata costa de cel putin 3 ori mai mult fata de fabrica.
Vezi-ti de ograda ta si nu mai da sfaturi la altii!

| GiulianoSenior a răspuns (pentru fetitaCUPiscoturile):

Dar vad ca tu nu știi sa scrii...tongue

| fetitaCUPiscoturile a răspuns (pentru GiulianoSenior):

Quote "piticu10" " te-ași sfătui " "căci ca" "căci vadă ca "
eu zic sa te uiti in ograda ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai....eu sugerez sa te tudci de unde l-ai luat... daca l-ai repara nu ar merge pentru ca pe banii aia iti ei alt telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auci.Ai o problema destul de nasoala.Nu cred ca mai ai sanse sa il repari.Si fratele meu a patit ceva asemanator si a fost nevoit sa isi cumpere un alt telefon.Imi pare tare rau pentru tine. Sper ca raspunsul meu ti-a fost folositor.

| lorenabeatrice a răspuns:

Hhmmm... ce sa spun si mie mi s-a intamplat ceva asemanator dar solutia a fost doar sa il duc la Germanos, si totul a fost reparat. Eu spun sa incerci, du-te cine stie poate ti-l repara, nu ai nimic de pierdut happy