| Genesis29 a întrebat:

Am o problema grava. Am vrut sa instalez Vista inspirat si pana la urma m-am razgandit. Dar nu mai pot sa deschid PC-ul cand mai are putin si se deschide imi zice: "The application or DLL C:\Windows.0\system32\MSGINA. dll is not a valid windows image. Please check this against your installation diskette.", iar apoi "The Logon User Interface DLL msgina. dll failed to load. Contact your system administrator to replace the DLL, or restore the original DLL."
Nu stiu ce sa-i mai fac. Nici in safe mod nu merge pornit. Va rog ajutati-ma! crying

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Baga-i discul ci windows si da-i repair... s-au instaleaza din nou windows (32 system). nu porneste in safe mode! Vezi daca incepe sa booteze de pe cd! succes!

| jabiilord a răspuns:

Avand in vedere ca ai Windows. 0 cred ca ai instalat mai multe sisteme pe aceeasi partiti, deci din punctul meu de vedere ai un sistem de operare destul de prost configurat.
Pentru a nu avea batai de cap eu zic ca e mult mai usor sa il reinstalezi decat sa iti bati capul reparandu-l.
Daca totusi vrei sa il repari ceea ce nu recomand in cazul tau cauta pe net respectivul dll si pune-l in locatia respectiva.
Daca te intereseaza si alte Tutoriale PC, uite aici unele destul de faine: http://www.tutorialepc.ro

| ILied a răspuns:

Mi s-a mai intamplat si mie asa cu XP-ul. Trebuie reinstalatwinking

| MisleadMagic a răspuns:

Sa inteleg ca ai un DVD de Windows, daca da, baga-l in calcultor si la inceput apasa F8 pana iti intra in boot alege unitatea respectiva si instaleaza-l ca de obicei. Incearca sa nu te mai apuci de instalare daca nu esti hotarat, poate creea probleme asa cum ai vazut. Daca nu-ti place Vista ia un DVD de Win 7 de la un prieten si foloseste-l pe ala.

| RhoddyS a răspuns:

Incearca asta: http://www.techsupportforum.com/......r-dll.html fundita pls :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asigura-te ca ai un dvd bootabil cu Vista bun. Ia procesul de la inceput cu bootare de pe dvd, apoi intri iar cand te pune sa alegu unde va pune Windows-ul, alegi partitia, o stergi, o recreezi + format, apoi instalare. Altfel incearca sa o suprascrie si mai pastreaza din fisierele vechi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fa din Bios Lot of by dealuft adica se restaureaza calculatorul! OK? Sau daca nu trebuie reinstalat. Urmeaza pasii:Start-All Programs-Accesories-System Tools-System Restorne.De-sii vista inspiranta il face singur trebuie restaurat sau restabilit de acolo.Nu te baza pe asta ca il face programul de genu' lui Vista Inspirat ca unele nici nu fac acest lucru. P. S. Fal tu din System Restorne. Ok! Bafta multa!