| PiessosTacoss a întrebat:

Am o problemă în legătură cu PC-ul meu. Dacă luminozitatea imaginii, a jocului sau al unui videoclip este scăzută, display-ul meu se închide, chiar dacă eu încă pot să mișc cursorul, să aud ce se petrece sau jocul și videoclipul încă merg. Mă puteți ajuta?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca-ti monitorul si pe un alt calculator.
Daca problema este din monitor (mai ales daca este de tip vechi cu tub, nu plat), atunci trebuie dus la reparat sau cumparat un alt monitor, chiar de second hand.
Daca monitorul functioneaza bine pe alt calculator, atunci problema poate fi din placa video sau driverele, reglajele lui.

| PiessosTacoss explică (pentru Bula):

Monitorul este plat. Nu știu, poate voi încerca varianta ta și poate iese ceva

| P3d1a a răspuns:

Deci problema e cu monitorul. Ce model ai? Nu poti sa incerci sa apesi pe bunoanele de pe el sa vezi daca ai vreo optiune sa nu se mai stinga? E probabil o optiune de economie a energiei.

Daca nu, ce windows ai? Ai putea sa te duci la "customize/properties" sa modifici luminozitatea imaginilor. Mi se pare ca e ceva gen Control Panel > Display

| PiessosTacoss explică (pentru P3d1a):

Am un monitor LCD cu un model L20T-2 și da, pot să apăs butoanele dar nu scrie nimic în legătură cu economia energiei. Am Windows 7. Și monitorul se închide când nivelul de luminozitate a imaginii este scăzută.