| Derkes a întrebat:

Am o problema in legatura cu Youtube. Când incerc sa uploadez un film pe canalul meu, dupa 5 minute mi-l sterge. Imi spune ca incarc politica sau ceva de genul. Pur si simplu adaug un film cu subtitrate in romana.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai ACORDUL SCRIS a distribuitorului filmului pentre subtitrare - modificare - postare, atunci nu ti se va sterge.
Fara un asemenea acord, postarea ta se considera furt intelectual si - daca insisti mult - te poti trezi cu pretentii de despagubire uriase!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scurt și la subiect :

Drepturile de autor!

| Protegent a răspuns:

Este aproape imposibil sa postezi filme pe YouTube, datorita faptului ca, companiile care detin acele filme folosesc Content ID:
https://support.google.com/youtube/answer/2797370?hl=ro

Nu poti face nimic decat o contestatie, dar nu uita ca e pe propria raspundere.