| Ker0s3x a întrebat:

Am o problema la laptop..mai exact la portul acela unde bag castile/boxele. Aveam castile bagate acolo,si din greseala am dat cu piciorul peste firul castilor, si s-a rupt ceva acolo..nu mufa de la casti, in interior..si am un frate mai mic,vroia sa asculte muzica si a fortat mufa sa intre,chiar daca a vazut ca nu intra, si s-a stricat de tot :)) deci..acum arata cam asa :
http://postimg.org/image/6zfcyqpdf/
Credeti ca se poate repara?

Răspuns Câştigător
| Ionait a răspuns:

Schimbata placa de baza si bezel-ul exterior. Sau daca dai de vreun service mai ciudat gasesti tehnicieni care schimba doar mufa (dar nu recomand).