| dea_mantea a întrebat:

Am o problema la laptop, nu stiu ce are, insa de cam o saptamana uneori se inchide. Efectiv stau si lucrez pe el si se inchide deodata. Il las sa se inchida si apoi ii dau drumul si toate sunt la locul lor. Adica toate paginile unde lucram sunt deschise, documentele, tot, tot. Ce ar putea avea? Ce l-a apucat? Nu se intampla in fiecare zi.

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

1. Apare doar cand nu misti mouse-ul mai mult timp?
Face asa dintotdeauna sau doar in ultima vreme?
Se misca mai greu de cand se cmporta asa?
(in acest caz posibil sa fie un virus)

Oricum, in primul rand cauta in caseta de cautare Edit Power Plan
si vezi cat timp e setat pentru Set Computer to sleep (atat la priza cat si pe baterie)

https://www.google.com/......https?/url

2. temperatura procesorului ai verificat-o?
(cu GPU-Z se poate (versiunile mai noi afiseaza si temperatura procesorului, in afara de cea a placii video, vezi tabul Sensors),

se mai poate verifica si cu HWinfo)

| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Praf se supraincinge trebuie curatat

| dea_mantea explică:

Nu se misca mai greu, ci se stinge deodata. Cam de 2 saptamani a inceput sa se intample asta. E laptopul de birou si nu am cum sa instalez alt chestii pe el.