| IpDana a întrebat:

Am o problema la monitor. Imi apare acel meniu de la contrast, fara sa butonul de la monitor. Uneori ramane blocat, chiar daca apas "Exit" ramane la fel, iar alteori imi scade contrastul la minim, ca si cum ar fi intepenit acel buton.

Dupa aproape un minut, pot accesa meniul normal, insa dupa cateva minute/ ore imi apare din nou.

As fi zis ca e blocat acel buton, insa am observat ceva ce mi se pare ciudat. Daca apare acel meniu si nu dispare, chiar daca tot apas "Exit", acesta dispare daca intru intr-un joc si se innegreste ecranul 1-2 secunde cat intra in joc.

Este destul de enervant, mai ales cand imi apare in timp ce joc.

Ce credeti ca are? Am nevoie de un raspuns cat de repede pls.

2 răspunsuri:
| RadioactiveUranium a răspuns:

Ai butoanele blocate asa imi face si mie
Funda?

| IpDana explică (pentru RadioactiveUranium):

Nu am butoanele blocate, cand vreau sa sting monitorul se stinge, dar iar apare meniu, dispare, apare si tot asa ....si Brightness si scade luminiozitatea singur...tu ai rezolvat sau nu?