| sweeftw a întrebat:

Am o problema la PC, cand intru intr-un joc (am cerintele)dupa vreo 5 6 minute pe ecran imi apar niste dungi colorate si bazaie foarte tare iar singura solutie e sa opresc calculatorul din spate si sa-l repornesc. Precizez ca am o placa video integrata Intel de 128.

7 răspunsuri:
| odo89 a răspuns:

In orice joc face asa? Fa si tu niste update-uri placii video, curata-l de praf (daca nu este in garantie).

| saidkique a răspuns:

Depinde ce joc vrei sa joci. Daca este unul mai nou, este normal sa reactioneze asa. Placa ta video este prea slaba. Ce joc vrei sa joci? Da-mi PM(mesaj privat) si te ajut! Funda, pls?

| Azµre a răspuns:

Da se numesc artefacte, placa video fiind una integrata se incinge mai ales acum ca este vara, incingandu-se se formeaza artefacte, pana la un moment dat cnado sa crape, ca sa reduci din efect pune-i un cooler pe chipset si nu o sa iti mai apara.

| AlinSUNT a răspuns:

Asa pateam eu la un pc de 10 ani(acum am altul) si nu stiam dc tot apar in timpul jocului apoi am desfacut pc-ul si m-am uitat la mufa care vine de la monitor la calculator acolo mufa la care o bagi in PC, in partea cealalta este o placa vezi ca poate nu este bagata bine impingeo in acea mufa.Eu asa am facut si nu a mai aparut.

| sweeftw explică (pentru AlinSUNT):

Da dar atunci nu ar trebui sa nu apara imaginile pe monitor?

| AlinSUNT a răspuns (pentru sweeftw):

Ba da ar trebui sa apara. Apropo daca cumva nu esti sigur ce faci nu fa ca poate faci ceva la PC si se reseteaza tot eu zic ca tot mai bine ii sa il duci la reparat...

| sweeftw explică:

Vreau sa joc Medieval Total War 2(are ceritne de 64 pentru placa video).Nu de mult am fost la reparat cu PC'ul pentru ca au fost arse multe prin el si am tot schimbat la el.Placa video nu ar trebui sa fie veche iar calculatorul ramane constat la 30 de grade...