| nokia6120 a întrebat:

Am o problema la pc..imi apare inainte de a se deschide windowsul, astfel: reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key_. va rog sa ma ajutati

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sa venim noi sa-ti reparam calculatorul sau cum? Ai in acel mesaj tot ce-ti trebuie ca sa ti-l repari! Hard busit sau windows! Greu...

| AdrenalinTm a răspuns (pentru K0sti):

laughingcel mai sigur e ca a schimbat prioritatile de bootare si la primary incearca sa ii buteze alt ceva. daca era busit dadea semne de duca si intrebarea ar fi sunat altfellaughing

| K0sti a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Ma indoiesc!

| AdrenalinTm a răspuns:

Cauta in bios la boot si puneti hdd ul la primary (in caz ca til mai vede biosul)daca nu ai umblat tu prin bios inseamna ca ti sa resetat ti s-a luat intro seara curentu si sa resetat singur fiind de mult nici bateria nu mai tine