| Sabina_Popescu_2000 a întrebat:

Am o problema la tableta. In mod normal, dacă așezi tableta in poziție verticala, ecranul apare si el in poziție verticala, însă de o bucata de timp ecranul de la tableta rămâne in poziția orizontala, chiar dacă așez tableta in verticala. Sper ca înțelegeți la ce ma refer. Poate cineva sa îmi spună de ce e așa? Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| n1445 a răspuns:

Pai esti sigura ca ai activata functia "rotire automata"?

| T0T a răspuns:

Vezi ca e o optiune cu "blocare ecran" si daca e selectata o deselectezi. Daca tot nu merge o duci la service.

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

Ori accelerometer-ul ori giroscopul e bulit din ea

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

Du-o la service si o calibereaza baietii