| Myr3ll1994 a întrebat:

Am o problema mai ciudata cu calculatorul care nu s-a mai intamplat: Cand pornesc calculatorul se reseteaza setarile din bios la fel si ceasul si data de ce? Am problema asta de cateva zile. Cum pot s-a o rezolv?

3 răspunsuri:
| danadrian26 a răspuns:

SPAMvote/10651/danadrian26

| NevastuicAaA a răspuns:

E descarcata bateria de bios.Trebuie sa o inlocuiesti.Costa pana in 3 lei una.CA sa verifici daca mai merge scoateo si pune limba pe ea,apoi ar trebui sa simti ceva pe limba sarat, daca nu simti, e clar ca e descarcata. :P

Asa arata bateria de bios:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| radu_8253 a răspuns:

Scoate bateria de pe placa de baza si dupa vreo 3-4 min pune-o la loc, daca nici asa nu merge cumpara alta se gasesc in comert