| NicaAlex1983 a întrebat:

Am o problema. Mi-am instalat windows 10 pe calculator (64 bit), am instalat toate driverele, insa la sunet imi apare un x rosu si zice: "No speakers or headphones are plugged in". Am incercat toate metodele de pe internet insa nici una nu a mers. Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea ca sa nu existe driver pentru placa ta de sunet. Incearca cu programele astea: http://bit.ly/2FKmI85
http://bit.ly/2FN7xv0

| NicaAlex1983 explică (pentru Salontanul):

Tin sa precizez ca am avut windows 7 si mergea.

| Salontanul a răspuns (pentru NicaAlex1983):

Da, dar In Windows 10 s-a renuntat la drivere pentru componente vechi.

| NicaAlex1983 explică (pentru Salontanul):

A functionat! Mersi mult!

| Salontanul a răspuns (pentru NicaAlex1983):

Multumesc si eu! Sa fii iubit!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

PC-ul tău e puțin mai vechiuț (înainte de aparițlia w10). Încearcă cu un program gen Driver Magician - ăsta caută automat divere și le descarcă. Poate ai noroc.