| Spike189 a întrebat:

Am o problema. Mi-am luat o placa audio externa pentru laptop, am instalat-o, cand intru in Control Panel la audio imi apare acolo 7.1, cand verific fiecare boxa in parte se aude fara probleme, toate bune pana dau drumu la muzica si se aude decat la 2 boxe si fara subwoofer

2 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Nu ai treaba cu setarile placii. Daca tu ai verificat din setarile placii si se aud toate, atunci sunt bine facute. Trebuie insa sa verifici setarile playerului.
Faptul ca muzica nu e trasa 7.1 te afecteaza "calitativ". Placa de sunt va emula sunetul pe toate canalele.

| nutepriveste21 a răspuns:

Muzica pe care o ai nu e trasa 7.1 incearca cu cd-uri originale sau umbla prin setarile placii sa o faci sa mearga stereo.