| blajvlad a întrebat:

Am o problemă, mi-am pornit calculatorul dar monitorul nu mai se aprinde dacă îl sting și îl reaprind îmi arată imaginea pentru câteva secunde apoi totul devine negru.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Testeaza pc-ul pe un alt monitor, ca sa-ti dai seama daca el e de vina sau nu.
Verifica si cablurile de la monitor (de alimentare si cel care se leaga la pc).
Ce fel de imagine afiseaza? Daca e doar logo-ul producatorului monitorului, problema ar putea fi chiar la unitatea centrala.

| vexaystaff a răspuns:

Deschide carcasa ps-ului scoate ramii bagai inapoi si deschidel. Daca tot nu se deschide uitete atent la placa de baza vei vedea o baterie micuta gen baterie rotunda gen baterie care se gaseste la cheia auto, scoateo, scoate mufa de alimentare apoi tine apasat pe butonul de pornire circa 2 minute, baga bateria la loc si porneste unitatea, succes!

| blajvlad explică (pentru vexaystaff):

Nu e pc-ul merge la alt monitor