| Ionut123987 a întrebat:

Am o problema. Nu găsesc aplicația whats app nicăieri în telefon. Dacă intru pe magazin play îmi spune ca e instalata și primesc mesajele și îmi apar în bara de notificări, când intru la setări la aplicații o găsesc, dar nu o găsesc nicăieri pe ecranul de pornire. Îmi poate spune cineva ce sa fac să-mi reapară?

9 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Pai, in aplicatii te-ai uitat?
ca eu am 200 de aplicatii si numai vreo 40 pe ecranul de pornire

| Ionut123987 explică (pentru Zuzu1991):

Toate sunt pe ecranul de pornire. Nu are meniu din ala.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Ionut123987):

Nu am mai auzit de asa un telefon, e cumva iPhone?!?
si la ala, vezi daca nu cumva ai o pagina goala in ecranul de pornire, urmata de una cu appz

| NunuNini a răspuns:

Aha, am patit si eu.
In ecranul de pornire ai o casuta "Cauta". Tine acolo apasat mai mult si iti apar aplicatii pe care nu le vezi. Eu cel putin, asa am gasit-o.

| NunuNini a răspuns (pentru NunuNini):

Sau daca nu o vezi, scrie acolo whatshapp si apare.

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

In meniul de aplicatii ai incercat sa cauti?

| Ionut123987 explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Nu are. Absolut toate aplicațiile sunt pe ecranul de pornire.

| codrinmaestruldumelor a răspuns (pentru Ionut123987):

Atunci, daca este iphone, ultima pagina, dupa pagina/toate paginile cu aplicatii de pe ecranul de pornire este o galerie cu toate aplicatiile instalate, ar trebui sa gasesti acolo iconita, tii apasat si o muti pe ecran unde doresti.

| Ionut123987 explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Nu e iPhone. E Huawei. Nu are meniu din ala, sa apară prima data câteva aplicații și apoi sa dai undeva și sa intri in meniu unde sunt toate aplicațiile. Nu. Absolut toate apar când deblochezi telefonul, și m-am uitat peste tot și eu și sora-mea de câteva ori, acum a apărut înapoi fără sa ii fac nimic. Deci s-a rezolvat de la sine. Totuși va mulțumesc!