| ankicky a întrebat:

Am o problema si am nevoie de ajutor ca s-o rezolv cat mai repede posibil.
Deci, eu creez acum un site in html si folosesc frame-uri. Si sa zicem ca avem un frame A, in care se gasesc niste link-uri, ca intr-un meniu, si un frame B, in care ar trebui sa se deschida link-urile din frame-ul A.
Problema este urmatoarea: nu se deschid in frame B, ci intr-o fereastra noua.
Stie cineva de ce se intampla asta si sa-mi spuna ce cod ar trebui sa folosesc ca sa-mi mearga cum vreau?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Www.w3schools.com/tags/att_a_target.asp
Așadar, folosește atributul „framename", în cazul tău, „frame_B" adică:

| SilverF8ith a răspuns:

Intai de toate ai putea sa fai un fisier Header.html de exemplu si un fisier footer.html in care sa fie doar linile de head respectiv footer si tu pe fiecare pagina sa introduci foarte simplu cu include head-ul si foot-ul in paginile tale. Sau daca doresti asa poti sa ii dai cu target="_self" sa nu deschida o pagina noua sa ramana in aceeasi pagina ai tutorial aici cum sa faci acest lucru (http://webdev.pixub.com/code/code1.php) Bafta in continuare!