| cosminache a întrebat:

Am o problema. Stau un timp cu internetul conectat. Dupa aia se intampla ceva. Daca atunci cand se intampla messengerul este conectat functioneaza, dar daca dau un relog nu se mai conecteaza. Si pe browserele de internet nu merge. Dar merge sa ma conectez la serverele de Counter Strike. Am incercat si cu firewallul dezactivat. Daca dau un restart (la pc) merge.

1 răspuns:
| MnereaDarius a răspuns:

Conexiunea ta la internet s-ar putea sa fie setata sa se deconecteze dupa un anumit interval de timp, cand acesta nu este utilizat sau sistemul este in Idle. Ca sa te pot ajuta mi-ar trebui informatii mai complexe, intrucat posibile cauze ale problemei tale sunt multe, inclusiv sa nu omitem posibilitatea unui atac informatic (virusi) etc. Totusi incearca sa arunci o privire peste proprietatile conexiunii tale la internet.