| Creatsaaaaaaa a întrebat:

Am o problemaaacrying...deci de cateva zile nu mai am poze, nimic pe desktopcryingsi merge doar netu si local disk D... ce anti-virus imi recomandati sau ce sa fac? plz ajutor:*

Răspuns Câştigător
| Fredie a răspuns:

Buna. Da e posibil sa fie si ce a sugerat Dolyan. Verifica si tu daca nu cumva ai intrat pe alt cont in windows. Daca sunteti mai multi care utilizati acelasi pc este o varianta plauzibila. Dupa ce verifici asta si vezi ca e ok, adica esti pe userul tau de la win, iar problema ramane ca la inceput, nu ai alta optiune decat sa formatezi partitia in cauza si apoi sa instalezi iarasi win. Sigur ca daca aveai anumite date importante pe C, respectiv in My documents, ar trebui salvate. In acest caz, merita sa incerci sa faci un full scan al pc ului de pe o sursa externa, adica un laptop sau stick usb. Nu incerca sa instalezi acum un antivirus pe el, pentru ca nu are rost. Bafta!

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Fă un back-up la datele din calculator şi reinstalează Windows-ul sau încearcă cu Avita antivirus; este gratis şi îl poţi lua de aici
http://www.free-av.com/.\
Despre instalarea şi configurarea Windows-ului gaseşti aici un material complet http://winconfig.blogspot.com/.Succes

| costyvas a răspuns:

Buna. NOD32 - daca nu reueseste sa te scape de virus, formateaza'ti tot calculatorul - nu ai alta sansa. Cat despre ce ziceau Doylan si Fredie, as raspunde cu o intrebare: daca ar fi un alt user, de ce nu s'ar vedea decat D'ul?!

| cornel a răspuns:

Pai. cel mai bine ar fi sa il formatezi.
sau antivirus. kaspersky norton.vezi si tuhappy

| szergiu a răspuns:

Kaspersky iti ia bani pentru sa il instalezi. Eu te sfatuiesc sa iti iei Norton Anti Virus 2010 iti da gratuit 30 de zile. suficient cat sa iti devirusezi calculatorul.

| YukiMrM a răspuns:

Baga CD-ul cu windows in CDROM intra in BIOS selecteaza sa boteze dupa CDROM apoi o sa te descurci tu sa formatezi si sa instelezi windowsul ca sunt acolo pas cu pas in engleza

| ancutsa410 a răspuns:

Schimba windowsul de totbig grin

| dolyan a răspuns:

Poate parea stupid, dar nu cumva ai intrat pe alt cont, profil, nu stiu exact cum se numeste, stii pe langa profilul de administrator poti baga altele, mie mi s/a intamplat mai de mult, cand nu prea stiam eu prea bine ce este pc-ul, am intrat pe profilul lu sora-mea, si ma miram de ce nu gasesc nimic din ce era al meu...succes,daca nu, mai bine reinstalezii windows-ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kaspersky AV/Internet Security e free 30 de zile si complet functional...

| andrushki a răspuns:

Cel mai bun antivirus : Norton Antivirus big grin.