| CocoCosmin97 a întrebat:

Am o probleme cu placa video cand montez procesorul nou nu mai functioneaza am o placa de baza biostar P4m90-m7a procesor vechi e6750 iar cel nou e7500 nu suporta placa de baza sau sursa? calculatorul porneste dar nu apare nimic pe ecran placa video in schimb nu porneste!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca pui inapoi procesorul vechi si PC-ul nu porneste nici atunci, inseamna ca ai montat ceva gresit.
Daca cu procesorul vechi porneste si cu cel nou nu, atunci poate fi incompatibil cu placa de baza sau defect. Detaliile de compatibilitate le gasesti in cartea tehnica al placii de baza, pe pagina producatorului.