| ßarbie a întrebat:

Am o tabletă Allview din decembrie 2013, câştigată la şcoală şi nu mi se mai încarcă deloc. E de mai bine de o săptămână la încărcat. Apăs pe butonul Power să o aprind, arată ca se încarcă, iar când o aprind (ea fiind stinsă complet) se opreşte la loc. I-am cumpărat o altă mufă de încărcator dar degeaba. La reparat nu pot să o trimit deoarece pe garanţie scrie că e valabilă 24 luni, nefiind precizază data cumpărării.
Încărcătorul este şi cablu de date, iar capătul ei care l-a avut atunci când am primit-o arată aşa : http://img02.mercador.ro/......-bacau.jpg

Cel de acum arată cam aşa : http://images10.okr.ro/......75_175.jpg

Firul de încărcător introdus în tabletă s-a mişcat de la început. Dacă mişcam puţin tableta, ieşea firul...

Dau fundă răspunsului care se dovedeşte a fi folositor;)

4 răspunsuri:
| ßarbie explică:

Am rezolvat! happy Mi-am cumparat un incarcator nou, cu tot cu fir

| DyaDiiana19 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie.
Dar poate fi din cauza ca nu mai merge incarcatorul, s-o fi stricat. Stateai pe tableta cand era la incarcat? daca stateai nu era bine deloc, pentru ca asa se poate strica. Poate o fi de la tableta, in interiorul tabletei. Eu ti-as recomanda sa te duci la un reparator sau la cine ti-a dat tableta (scoala). Succeswinking

| DyaDiiana19 a răspuns:

Eu cred că ţi s-a stricat tableta, o ai din 2013 abia rezistă tabletele astea un an. Oricum, mai incearca!

| ßarbie explică (pentru DyaDiiana19):

Nu are nici un an! Am scris că e din decembrie, are câteva luni.