| kosty123 a întrebat:

Am o Tableta Android Allview AX2 Frenzy-Si nu merge sa ma conectez la WIFI-ul personal(imi scrie acolo:"prea departe,"probleme de autentificare")=

Răspuns Câştigător
| PickUp a răspuns:

Salutare!
Verifica Tableta daca poate sa se conecteze la WIFI tau adica daca este RomTelecom si Tableta nu este setata pe aceasta firma de internet nu-ti va merge!
Incearca sa mai bagi inca 1 data parolahappy
Activeaza WIFI din bara de Aplicatiihappy
Ai pornit W'e'b'N'wa'lK?
Daca tot nu iti merge poti sa scrii parola din spatele modemului de la internet!
Verifica daca merge bine WIFI de la net-ul tauwinking
Daca tot nu merge te duci la GSM si rezolvi acolo!
Bafta!
Funda?big grin

3 răspunsuri:
| xXNikeXx a răspuns:

Uita-te pe site de la ce firma ai tu netu daca e wifi pornit de aia nu merge iar daca ai romtelecom uitate pe spatele la modem happy scrie acolo codul (parola) fundita plz

| kosty123 explică (pentru xXNikeXx):

Imi gaseste reteaua WIFI, dar scrie sub numele ei:"Conectare", Autentificare..........si dupa Probleme de autentificare"

| Danny8135297 a răspuns (pentru kosty123):

Cum ai rezolvat? am aceeasi problema.